• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Pronájem lešení

Pronájem lešení využijete v případě opravy fasády, čištění okapů a dalších výškových prací u vašeho rodinného domu, rekreační chaty nebo jiných objektů.

Kdy se vyplatí pronájem lešení

Pronájem lešení se vyplatí v případě, že potřebujete rychle opravit fasádu, vyměnit či vyčistit okapy nebo vykonat další práce, které vyžadují stabilní a vysokou konstrukci pro bezpečnou práci ve výškách.

Existuje mnoho specializovaných firem, které umožňují pronájem nepřeberného množství typů a velikostí lešení. Naše firma se zaměřuje na pronájem nejčastěji používaných lešení pro stavební firmy i pro domácí kutily.

Pronájem lešení naší firmou, zajistí pohodlný dovoz lešení až na místo, včetně veškerých komponentů, které pro jeho sestavení potřebujete i odborné sestavení lešení. Po skončení prací opět vše jednoduše rozložíme a odvezeme. Při koupi lešení odpadá možnost odborné montáže a vše si musíte zaplatit zvlášť.

Pronájem lešení a jeho druhy

Lešení je dočasnou stavební konstrukcí, umožňující práci ve výškách uvnitř i zvednu budov. Lešení je několik druhů a každý druh je určen pro jiné typy budov a prací. Lešení musí být bezpečné a jednoduché s dostatečnou nosností.

Druhy lešení:

Rámová (fasádní) lešení

Rámová lešení díky vysoké stabilitě usnadňují práci při stavebních a řemeslných prací na vysokých budovách. Rámová lešení mohou mít výšku do padesáti metrů. Další možná použití jsou podpůrná lešení a u zvláště složitých konstrukcí se používají lešení sestavená z více systémů.

Rámová lešení patří mezi nejoblíbenější a nejpoužívanější druhy lešení, a to zvláště pro svou rychlou stavbu a demontáž. Bezšroubové spoje usnadňují práci při sestavení rámů, podlah i zábradlí, které jsou bezpečné a velmi pevné. Nejvíce se rámové lešení používá pro stavbu řadových lešení.

Pronájem rámového lešení se provádí ve dvou šířkách, 65 cm a 100 cm. Užší variantu poptávají většinou malé stavební firmy nebo domácí kutilové tam, kde vzniká menší zatížení. Používá se při zateplování objektů, při nátěrech nebo pro nejrůznější opravy na domech. Širší varianta se používá u většího zatížení a všude tam, kde je potřeba více prostoru. Například při zdění, omítání nebo při kamenických prací.

Pojízdná lešení

Pojízdné lešení má velmi lehkou konstrukci. Je snadno přemístitelné, jednoduše se s ním manipuluje a snadno se montuje. Navíc má velmi stabilní konstrukci. Výška pojízdného lešení může dosahovat do výšky dvaceti metrů.

Pronájem pojízdného lešení se používá všude tam, kde se opravují okapy, fasády, zateplují se objekty nebo provádí elektroinstalace. Pojízdné lešení se používá v průmyslových halách, pro soukromé použití i pro opravy nemovitostí profesionálními stavebními firmami.

Trubková lešení

Trubková lešení se u nás používá nejdéle. Jedná se o tradiční lešenářskou technologii, kterou milují starší řemeslníci i mladí stavitelé. Trubková lešení umožňují stavět nezvyklé tvary a všemožné výšky a je velmi oblíbené pro svou technickou variabilitu a nižší cenu při pronájmu.

Pronájem trubkového lešení je tvořeno železnými díly. Stavění lešení vyžaduje odbornou zručnost. Používá se u členitých staveb nebo u nízkých budov.

Na co při pronájmu lešení nezapomenout

Při pronájmu lešení vždy věnujte pozornost kvalitě materiálů a odborné montáži specializovanou firmou s řádnou kvalifikací. Jedině dobře sestavené lešení vám zaručí bezpečnost při práci ve výškách. U menších staveb, jako jsou rodinné domy, garáže nebo chaty se hodí pojízdné lešení, u větších rodinných domů, činžovních domů nebo panelových domů se hodí rámová lešení. Zkušení odborníci odhadnou výběr správného lešení a provedou odbornou montáž spolehlivě i bez projektu.

Objednejte si pronájem lešení

Objednejte si pronájem a montáž lešení naší specializovanou firmou. Do kontaktního formuláře stačí našim odborníkům napsat velikost opravovaného objektu a my už vám poradíme, které lešení pro vás bude nejlepší. Po odsouhlasení cenové kalkulace vám na místo určení dovezeme lešení, sestavíme jej a po dokončení všech stavebních prací jej opět demontujeme a odvezeme.