• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Pokládka zámkové dlažby

Zámková dlažba patří mezi nejoblíbenější povrchy nejen na chodnících, ale také na terasách či příjezdových cestách. Nabízí nepřeberné množství barev, vzorů, velikostí a tvarů. Pokládka zámkové dlažby však musí být provedena odborně, aby nedošlo k jejímu znehodnocení.

Odborná pokládka zámkové dlažby

Pokládka zámkové dlažby je rychlá a snadná. Vyžaduje však přesné postupy, aby nedošlo k propadu na zatížených místech nebo popraskání dlažby vlivem povětrnostních vlivů. Naše stavební firma se specializuje na pokládku zámkové dlažby a jsme připraveni vám pomoci s kteroukoli zámkovou dlažbou nejen na chodnících, ale také na příjezdových cestách, parkovacích stáních nebo terasách.

Ruční pokládka zámkové dlažby

Ruční pokládka zámkové dlažby se doporučuje na malém i velkém prostranství, v okolí obytných i komerčních budov. Aby byla pokládka zámkové dlažby co nejefektivnější a zaručila životnost samotné dlažby po mnoho let v krásném stavu, je důležité, aby stavební postupy a zemní úpravy probíhaly podle platných postupů. Jedině dobře připravené podkladové vrstvy zajistí dlouhou životnost i estetickou vlastnost každé zámkové dlažby. Správnou pokládku doporučujeme svěřit do rukou profesionálů, kteří přesně vědí, jak při pokládce zámkové dlažby správně postupovat.

Zámková dlažba je ekologická i praktická

Zámková dlažba je oceňovaná pro tvarovou i barevnou stálost, různorodost a variabilnost. Navíc umožňuje dobré vsakování vody do půdy a její zadržování v krajině, co je v dnešní době velmi důležité. U naší stavební firmy si můžete vybrat klasickou zámkovou dlažbu, zatravňovaní dlažbu i luxusní dlažbu. S výběrem vhodné dlažby vám poradí naši odborní specialisté, kteří vám doporučí nejen vzhled dlažby, ale také možnosti jejího využití.

Samotná pokládka zámkové dlažby už je pak svěřena do rukou našich profesionálů, kteří dobře vědí, jak postupovat, aby se dosáhlo kvalitního výsledku. Pokládka zámkové dlažby naší firmou je nejlepší a nejsnadnější způsob, jak vyzdvihnout krásu vašeho pozemku a zhodnotit nemovitost.

Pokládka zámkové dlažby na chodnících a cestách

Při koupi zámkové dlažby věnujte pozornost především síle jednotlivých dlaždic. Běžná dlažba má sílu 6 cm – vhodná pro chodníky, terasy apod. Pro příjezdové cesty, na parkovací stání nebo další zátěžová místa se hodí dlažba o síle minimálně 8 cm.

Zámková dlažba se skvěle hodí pro vydláždění míst kolem bazénu, zahradního domku, kolem grilu či krbu. Materiály jsou odolné vůči mrazu, posypovým solím i nepříznivému počasí. Vybírat proto můžete z nepřeberného množství zámkových dlažeb tak, abyste co nejlépe zkombinovali vzhled dlažby s fasádou svého domu, designem plotu nebo dalších objektů na vašem pozemku.

Vyznejte se v zámkové dlažbě a dalších prvcích

Zámková dlažba umožňuje různé výškové úpravy a vyžaduje adekvátní zakončení. K tomu se využívají různé palisády a obrubníky. Pro dokonalý vzhled by se jednotlivé prvky měly doplňovat spolu s dlažbou.

Obrubníky i palisády umožňují vytvoření schodů, úpravu šikmých nájezdů i dorovnání povrchových nerovností. Palisáda se zapouští ke kraji dlažby a může být položená zároveň s dlažbou nebo ji nechat vyvýšenou kolem záhonu, chodníku nebo cesty sypané kačírkem. Tím poslouží k zamezení odlétání trávy nebo kamínků na nechtěná místa.

Jak probíhá pokládka zámkové dlažby

Základem pro položení zámkové dlažby je příprava kvalitního odvodnění do zahrady nebo do odvodního kanálku. Následuje příprava podložní dlažby. Pro místa s vyšší zátěží se používají dvě vrstvy kameniva:

  • spodní vrstva kameniva má sílu 2 až 3 centimetry o síle frakce 32/63 mm z lomové drtě.
  • další vrstva je tvořena o síle 1 až 2 milimetry kamenivem o frakce 8/16 mm
  • pro jílovité povrchy se doporučuje použít na dno výkopu vrstvu štěrkopísku frakce do 8 mm o síle 1 cm a na něj použití geotextilie. Následuje štěrkopísek o síle vrstvy 1 mm.

Nakonec přichází na řadu samotná pokládka dlažebních kostek. V tomto případě je nutné připravit spáry o velikost 3-5 mm v předem zvoleném vzoru. Zámkové dlažby mají dnes předem definované spáry v samotném profilu výtisku.

Na závěr se do spár vmete křemičitý písek, (dobře propouští vodu a zároveň zamezuje růstu náletové vegetaci) pak už stačí celou plochu opětovně udusat vibrační deskou s gumovou podložkou.

Objednejte si pokládku zámkové dlažby u profesionálů

Správné položení zámkové dlažby vyžaduje odborné postupy. Obraťte se na naší stavební firmu, prostřednictvím kontaktního formuláře na našich internetových stránkách a my vám připravíme nezávaznou cenovou kalkulaci. Celá pokládka zámkové dlažby bude hotová rychle, efektivně a správně.