• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Vyberte si správnou anhydritovou podlahu

anhydritové podlahy Praha

Přemýšlíte o aplikaci anhydritové podlahy? Poradíme vám, na co si dát pozor při výběru AD podlahy a jaké jsou její výhody oproti cementovým podlahám.

Výhody anhydritových podlah

Přemýšlíte o pokládce nové podlahy do svého nového rodinného domu, do bytu či domu, kde probíhá kompletní rekonstrukce nebo chcete položit podlahu do dřevostavby, srubu či montované stavby? Anhydritové podlahy jsou jasnou volbou při výběru, oproti klasickým cementovým podlahám. Proč?

Anhydritové podlahy jsou skvělou volbou do již stávajících prostor, které procházejí rekonstrukcí, do novostaveb nebo prostor, kde se zamýšlí pokládka podlahového topení. Anhydritové podlahy přinášejí do vašich domovů, garáží, hal a dalších prostor vysoký komfort a odolnost. Naše společnost Údržba podlah Praha se specializuje na realizaci, údržbu i opravy anhydritových podlah.

Anhydritové podlahy vynikají nad těmi cementovými

Anhydritové podlahy jsou oproti cementovým podlahám odolné vůči popraskání, vydrolení nebo dalšímu poškození. Anhydritové podlahy se pomocí stroje vylívají v tekuté vrstvě a představují novou generaci podlahových hmot. Při práci používáme vlastní certifikovanou směs Anhydritu, kterou používáme již řadu let a osvědčila se nám při pokládce ve všech doporučených typech prostor. Směs Anhydritu nahrazuje klasické a zdlouhavé provádění cementových potěrů, které i přes profesionální pokládku nevykazují tak dokonalý efekt, jako právě anhydrit.

Za jak dlouho je anhydritová podlaha pochozí

Vysychání anhydritové podlahy je rychlé a rovnoměrné. Už za osmačtyřicet hodin je anhydritový potěr pochozí. Za pět až sedm dní lze v místnosti, kde byla prováděna pokládka těchto podlah, provádět lehčí stavební práce. Proces tuhnutí a tvrdnutí je ukončen po 28 dnech. Podlaha je bez dalších úprav připravena pro položení podlahových krytin.

Anhydritové podlahy vs. betonové podlahy

· anhydritové podlahy disponují velmi nízkým smršťováním
· anhydritové podlahy zajišťují optimální přenos tepla
· anhydritové podlahy mají velmi nízkou tepelnou roztažnost

Co je anhydritová podlaha

Anhydritová podlaha je moderní typ podlahy, která se vyrábí ze směsi síranu vápenatého. Tento materiál v přírodě neobsahuje vodu. Pro stavení účely se však používá jeho syntetická obdoba. Termický anhydrit vzniká zpracováváním energosádrovce, látky tvořící se odsiřováním uhelných elektráren.

Naše firma se specializuje na pokládku anhydritové podlahy již řadu let, proto používáme vlastní směs anhydritu. Díky naší certifikované receptuře vzniká tekutý samonivelační potěr vynikajícími vlastnostmi a perfektním výsledkem. Pro výrobu používáme plnivo frakce 0 – 4 mm dále zahuštěné přísadou, která zlepšuje její zpracovatelnost. Pro výrobu anhydritové podlahy vybíráme pouze nejkvalitnější a v praxi osvědčené suroviny.

S námi ušetříte peníze za anhydritové podlahy

Při objednání podlahy na váš projekt vás navštíví náš specialista, který přesně spočítá množství směsi pro pokládku podlahy. Díky tomu ušetříme mnoho materiálu a tím i spojené finanční náklady. Díky námi používané moderní technologii, nám umožňují anhydritové potěry oproti klasickým potěrům na cementové bázi redukci síly potěrové vrstvy až o 20%.

Jak dlouho je anhydritová podlaha připravena pro použití

Anhydritová podlaha vyniká rychlým prosycháním. Již po dvou dnech je podlaha pochůzná a po pěti dnech ji lze plně zatížit. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto samonivelační podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy.

Objednejte si pokládku anhydritové podlahy u nás

Přemýšlíte o pokládce anhydritové podlahy? Obraťte se na naší firmu Údržba podlah Praha. Specializujeme se na pokládku, údržbu i rekonstrukci anhydritových podlah. Působíme po celé České republice, pokládáme podlahy do malých bytů i velkých rodinných domů, firem, výrobních hal, hotelů a dalších komerčních prostor. Objednat si nás můžete telefonicky, mailem i kontaktním formulářem. A my vám připravíme cenovou nabídku šitou na míru vašemu projektu!