• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Stěhování Praha do nového domova

Stěhovaní levně Brno

Migrace obyvatel je přirozený jev. Stěhování Praha tak představuje pro mnohé nový začátek. Můžeme se stěhovat třeba na konec republiky a to z jakéhokoliv důvodu. Můžeme si tam najít práci, stěhovat se můžeme také z rodinných důvodů, ale třeba také chceme utéct před vzniklými problémy. Každé stěhování ale představuje celkem náročné období, čeká nás spousta zařizování, balení a také hodně fyzické námahy. Musíme si vše dobře naplánovat a zorganizovat, jen tak se vyhneme stresu a zmatku, který kole každého stěhování panuje.

Dobrá příprava je základ

Při stěhování Praha je potřeba zajistit spoustu věcí, zmatkům se ale ai nevyhneme, ovšem můžeme je alespoň zmírnit. Víme – li již přesné datum stěhování, můžeme se rozhodnout, jak si stěhování vlastně představujeme, zda – li si na to objednáme stěhováky nebo si vše uděláme sami. Obě varianty mají svá pro a proti.

Dále je nutné změnu bydliště nahlásit tak ve škole pokud máme děti, svému lékaři, právníkovi, pojišťovně a jiným důležitým institucím. Děti je potřeba nahlásit do školy a školní jídelny, najít pediatra… Určitě nesmíme zapomenout na ukončení smlouvy u energií, nájmu a jiných důležitých plateb.

Generální úklid nejen ve skříni

Stěhování Praha s sebou přináší nejen perné chvíle a balení věcí, ale díky tomu najednou zjistíme, že sa nám třeba na půdě, v sklepě nebo dokonce ve skříni povalují věci a předměty, které vlastně již nikdo nechce. Balit takové věci je tedy úplně zbytečné a stěhování tak mnohdy představuje generální úklid.

Stěhování Praha z pohledu malých dětí

I na takovou situaci, že máme malé děti, musíme při stěhování přihlédnout. Měli by jsme si zajistit hlídání, protože při celé akci by nám děti zřejmě překážely. Jsou neposedné a mají spoustu otázek, navíc i po desáté otázce: “ Kdy už tam budeme?“ se může stát, že nám tak trochu ujedou nervy. Pokud máme babičku, určitě bychom měli využít právě prarodiče.

Stěhování s firmou nebo svépomocí

Stěhovací služby nabízejí svou pomoc v každé situaci. Měli bychom tedy rezervovat termín stěhování dopředu. V případě, že bychom s rezervací otáleli, může se stát, že vybraná stěhovací firma v daný termín nebude mít volno a my se tak budeme muset obrátit na jinou společnost. Tady nám to může vyjít poněkud dráž. Disponují vším, co je k tomu potřeba.

Jestliže bychom si ale chtěli všechno udělat sami, měli bychom vědět, že musíme zařídit spoustu náležitostí kolem. Třeba dostatečně velký vůz. Pokud jej nemáme, můžeme se obrátit také na autopůjčovnu, kde na nás čeká jistě široký výběr dodávek určených nejen pro stěhování.

Stěhování Praha na klíč

I takové stěhování na klíč může být i na klíč. Je to moderní způsob, jak zajistit vše potřebné pro stěhování a přitom se věnovat třeba práci. Je to výhodná služba zejména pro ty, co nemají tolik času. Stěhování tak obsahuje třeba i balení, demontáž nábytku a následné vybalování a opětovnou montáž. Jsou to tedy služby od A – Z.

Balení

Nesmíme začít ovšem balit pár dní před stěhováním. Tady hrozí situace, že na něco zapomeneme. Balit začínáme systematicky a to už od prvních volnějších dnů po získání termínu plánovaného stěhování. Potřebujeme k tomu spoustu obalového materiálu, lepící pásku i fixy na popis krabic. Staré, ale osvědčené krabice od banánů jsou stále oblíbené a seženeme je v každém supermarketu. Některé stěhovací firmy nabízejí i pronájem plastových úložných boxů.