• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Srubové domy na klíč – Dokonalé bydlení

Drevoastavba ING s.r.o.

Lidé milují přírodu a co se týká bydlení, mají v tom určitě jasno. Srubové domy se stávají stále oblíbenější a tak se můžeme setkat s projekty srubových domů stále častěji. Jsou oblíbené pro svou přírodní krásu, pro pocit harmonického domova a pro tepelně izolační vlastnosti dřeva.

Dřevo jako obnovitelný materiál

Stavby domů ze dřeva způsobují minimální poškození životního prostředí, a co je nejdůležitější: les je obnovitelným zdrojem naší planety. Jde tedy o ekologickou stavbu. Dřevo je stavebním materiálem vlastně od nepaměti. Lidé si z něj stavěli nejen své příbytky, ale později také hospodářské budovy, šlechtická sídla, zámečky a podobně. Dřevo je v každém ohledu velmi silný materiál. Dnes jsou dřevěné domy na prvních místech žebříku staveb. Má dokonalou a nenahraditelnou strukturu, je příjemné na dotyk a co víc, nádherně voní. Srubové domy ze dřeva jsou tak příjemné pro život a dokonalý životní styl.

Ke stavbě srubů se používá kvalitní zimní dřevo, které není tak vysušené, jako letní a není napadeno parazity nebo plísní. Vhodné je zejména modřínové dřevo, které se používá pro spodní vrstvu. Modřín totiž dobře odolává vlhkosti a plísním. Dále se používá borovice, smrk, cedr a olše. Každé dřevo má svou specifickou barvu a navíc je vhodná kombinace s jinými přírodními materiály. Třeba s mramorem nebo kamenem. Fantazii se meze nekladou a srub vypadá opravdu v okolní krajině esteticky a dokonale.

Přírodní mikroklima

Srubové domy se nejčastěji stavějí ze smrku, borovice, modřínu nebo cedru. Tyto stromy mají další úžasný léčivý efekt, jejich dřevo obsahuje biologicky aktivní látky, které neutralizují působení různých bakterií, virů a mikrobů. Tudíž mají velmi pozitivní vliv na člověka a jeho dýchací orgány. Navíc je ve srubu příjemné mikroklima, které čistí vzduch a přispívá ke zlepšení života a posílení imunity.

Výhody srubových domů

Srubové domy mají hned několik výhod. Je to především jejich pořizovací cena, která je relativně nízká a dostupná. K tomu se dále váže i doba, za kterou je srubový dům realizován. Může to být pouze několik týdnů, takže pokud nás tak trochu tlačí čas, můžeme se spolehnout, že srub budeme mít postavený zhruba za 6 až 8 týdnů. A navíc lze stavět za každého počasí. Odpadají zde také tzv.mokré cesty stavby, tedy betonování a podobně.

Spolehlivá stavební firma

Pokud jsme se rozhodli pro srubové domy, určitě bychom měli oslovit profesionální stavební firmu, která se zabývá stavbou takových domů. Mají nejen odborné zkušenosti, ale také vše potřebné ke stavbě. Jako například jeřáb, kterým lze dobře kulitinu ze dřeva usadit. Služby takových firem jsou možné prakticky od A – Z, tedy od projektu až po samotnou realizaci. Vybrat si takovou firmu můžeme například podle referencí, nebo na doporučení, ale můžeme dát také na vlastní úsudek. Během celé stavby srubu je samozřejmostí individuální přístup ke každému klientovi. Ten se může také podívat na to, jak stavba pokračuje. Odborné firma nabízejí mimo jiné i odborné poradenství a můžeme zde poukázat i na nějaké nedostatky nebo můžeme mít připomínky ke stavbě. Ty jsou potřeba řešit prakticky ihned.