• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Spolehlivý zámečník a ochrana našeho majetku – zámečnictví Praha

zamečnictví Praha

Nepříjemnou situaci se zloději, kteří nám vykradli dům během naší dovolené, asi zažít nikdo nechce. Proto bychom měli mít svůj dům zabezpečený stejně dobře, jako máme zabezpečené své auto, o které určitě nechceme přijít. Samozřejmě je v takovém případě také velmi důležitý kvalitní zámek u vchodových dveří, který je stejně důležitý jako jeho instalace. Pokud bychom takové věci podcenili, mohlo by nás v tomto směru potkat nemilé překvapení, zámečnictví Praha.

Jaké služby nám mohou tyto firmy nabídnout

Trh služeb nám v současné době nabízí celkem široký výběr firem, zámečnictví Praha , které se zabývají nejen zabouchnutými dveřmi, ale i instalací bezpečnostního zámku, nabízejí také záruční servis, pozáruční servis, správné zaměření vložky a také správný výběr odpovídající bezpečnostní třídy vložky aj. Všechny tyto vyjmenované služby jsou velice žádané a důležité zejména v případě, že chceme mít svůj domov bezpečný. Profesionální montáž ze strany odborníků je jistě to nejlepší řešení, protože v případě, že bychom se do něčeho takového pustili sami, můžeme svou laickou neodbornou manipulací poškodit nejen samotný zámek, ale i dveře, zámečnictví Praha.

zamečnictví Praha

Spolehlivý zámečník a ochrana našeho majetku – zámečnictví Praha

Dveřní zámek

Spolehlivou a bezpečnou ochranu našeho domu nebo bytu představuje právě dveřní zámek. Před nechtěnými útoky zlodějů nás ochrání kvalitní zámek, ale bez pořádných dveří to také nepůjde. Bezpečnostní zámky jsou vhodné právě pro vchodové dveře. Jsou s cylindrovou vložkou, která je nejběžnějším zámkem na trhu. Pokud máme zájem o montáž takového zámku, jistě bychom si na to měli pozvat odborníky. Jejich práce v tomhle směru velmi důležitá.

Co dělat v případě, že se nám zabouchnou dveře – zámečnictví Praha

Ovšem služby zámečnických firem nejsou jen o montáži bezpečnostních zámků. V životě se nám může přihodit situace, která není zrovna záviděníhodná. Zabouchnuté dveře nebo zalomený klíč jsou případy, kdy nám jen těžko soused pomůže. Tady to chce profesionály a tak povolat odbornou firmu je určitě dobrý nápad. Tyto firmy nabízejí své služby 24 hodin denně/ 7 dní v týdnu a to i o víkendech a svátcích. Takže pokud se nám stane tato situace třeba v neděli večer, nemusíme čekat do rána všedního dne, zámečnictví Praha.

Bezpečnostní třídy

Podle normy ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630 jsou zámky zařazeny do bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třídy jsou také důležité zejména pro pojišťovnu v případě, že dojde k vloupání a poškození našeho majetku.

  1. třída – nejnižší stupeň bezpečnosti, zámek je vhodný pro kůlny, branky nebo sklepní prostory
  2. třída – daleko větší míra zabezpečení, zloděj má ztíženou práci a překonání zámku trvá asi 3 minuty
  3. třída – zámek bytových jednotek, mohou mít ochranný mechanismus proti vyvrtání
  4. třída – nejvyšší míra zabezpečení, může být instalován do různých objektů nejen soukromých, ale i veřejných, tedy úřady, banky a podobně

Přídavný zámek

Pokud bychom chtěli o trochu lepší zabezpečení vchodových dveří, nemusíme utrácet spoustu peněz za dokonalý dveřní mechanismus. Přídavný zámek neodpovídá sice dokonalosti dveřního systému, ale můžeme tak znepříjemnit a ztížit práci nezvaným hostům, kteří by se pokoušeli jakýmkoliv způsobem dostat se do našeho bytu.