• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Renovace parketové podlahy Praha

renovace-parket-praha

Dřevěná podlaha v podobě parket je stále ještě populární podlahou, která byla známá již v dávné minulosti. Jistě si vzpomeneme na návštěvu a prohlídku starých zámků,kde na podlaze byly dokonalé dřevěné parkety. Ty se skládaly do různých obrazců a byly tak dominantou nejedné místnosti. Parkety byly velmi populární v 70. letech minulého století a dnes se s nimi setkáváme i v mnoha starších bytech nebo domech. Pokud tedy máme pod kobercem takovou dřevěnou podlahu, pamatujme si, že máme doslova poklad na zemi!

Výhoda parket

Typy oprav nebo renovace parket

Podle stupně složitosti a rozsahu práce lze renovaci parketové podlahy rozdělit do tří skupin.

První z nich nám říká, že se jedná o běžnou opravu, která se provádí podle plánu po určité době provozu. S pravidelným prováděním těchto preventivních opatření můžeme takovou opravu nebo renovaci odložit na dobu neurčitou. Taková renovace je současně zaměřena na zachování dokonalého vzhledu povrchu parketové podlahy.

Střední opravy a renovace se provádějí v případech, kdy jsou zřejmé známky nedostatků podlahy, vrzání, zašedlost a vybledlost, tmavé nebo světlé skvrny na povrchu. V tomto případě částečných oprav často dochází k výměně jednotlivých prvků parket.

Generální oprava se provádí kvůli dlouhé životnosti nebo v případě úplného poškození, například v důsledku zaplavení místnosti nebo v případě, že takovou podlahu chceme mít zase jako novou a po létech používání již ztratila nejen vzhled, ale objevily se mezery mezi jednotlivými dílci, podlaha je poškrábána a podobně.

Správná údržba

Kvalitně sestavená parketová podlaha může dobře sloužit desetiletí, pokud se jednou za tři až pět let kontroluje a preventivně podle potřeby opravuje. Během provozu se mohou na povrchu tvořit drobné nedostatky, jako jsou škrábance, nebo jiné mechanické poškození. Malé vady nevyžadují větší opravy, lze je lokálně odstranit.

Důvody různých vad na podlaze zahrnují následující faktory:

– Dlouhá životnost nátěru
– Mechanické poškození povrchu při pohybu nábytku a chůze v botách s ostrými podpatky,domácí mazlíčci

– Vniknutí vody pod základnu parketové podlahy, nadměrná vlhkost nebo zvýšená teplota v místnosti, což přispívá k deformaci a sušení dřeva