• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Pokládka parket

Final Floor

Jak je známo, pokládka dřevěných podlah a jejich instalace vyžadují nejen použití kvalitních materiálů a nářadí, ale i precizní provedení. To, jakou životnost bude Vaše podlaha mít, je závislá také na následném způsobu použití a údržby. V posledních letech se opět vrací do módy parkety pro své skvělé užitné vlastnosti.

 

Dřevěná podlaha

Podlaha musí během let snést opravdu hodně. Jsou na ni kladeny obrovské nároky, neboť se předpokládá, že se po ní bude denně chodit, posunovat nábytek, je zapotřebí ji uklízet, tedy různých přípravků, apod. Kromě praktické stránky musí podlaha splňovat také požadavek estetický.

Final Floor

kvalitní položení parket

Pokládka dřevěných parket

Pokládka dřevěných podlah vyžaduje vždy precizní a profesionální provedení. Nabízíme služby v oblasti pokládky dřevěných parket a následné impregnace, olejování, lakování či konzervace dřevěných parketových podlah. Jen taková pokládka parket, která je provedena správným a pečlivým způsobem, dokáže dát místnosti zcela nový ráz a celkový vzhled. Pokládku parket lze realizovat různými způsoby a styly, čímž můžeme docílit jedinečného obrazce a seskupení. Jelikož jsou parkety vyráběny z několika druhů dřeva, nabízí možnost sladění parketové podlahy s celkovým nádechem Vaší místnosti.

 

Vzory parketové podlahy

V dnešní době můžete vybírat z řady způsobů a vzorů pokládky parket. Ať už si vyberete vzor rybí kosti (stromečku), šachovnice, mozaiky, zámeckého vzoru nebo vzoru versailského, při odborné pokládce dřevěné podlahy si můžete být kvalitou odvedené práce jisti.

  • Vzor rybí kosti – je asi nejběžněji používaným vzorem pokládky parket. Jedna parketa je usazována vedle druhé, pěkně rovně, úhledně a ve stejné výšce.
  • Žebříkový vzor – disponuje vždy jednou řadou rovnoběžně položených parket a jednou řadou svisle položených parket.
  • Anglický vzor – jedná se o pravidelnou vazbu, které je docíleno, pokud jsou parkety pod sebou vodorovně pokládány a vždy o půlku dílce posunuty.
  • Maďarský vzor – parketové vlysy jsou skládány do písmene V, kdy kratší strany jsou zkosené pod úhlem 45°.
  • Staroněmecký vzor – je podobný anglickému, pravidelnému vzoru. Mezi jednotlivé parkety je vložen krátký vlýsek, kousek parkety je otočený o 90°.

Výhody parket

Parkety nabízí výborné praktické přednosti. Jsou nejen trvanlivé a vysoce odolné, ale navíc vynikají svou snadnou údržbou a možností několikanásobné obnovy. Jsou oblíbeným tepem podlah příznivců zdravého, kvalitního a přirozeného bydlení. Parkety udržují v místnosti vyvážené klima a příjemně voní. Jsou vhodným typem podlahy pro osoby trpící alergiemi či astmaty.

 

Důležitost kvalitního podkladu

U pokládky nové dřevěné podlahy je velice důležité zhodnotit současný stav podkladu a zjistit, zda je vhodný pro vybraný typ podlahové krytiny. Případně je nezbytné podklad důkladně připravit (např. pomocí broušení, nivelace nebo montáží OSB či jiných podlahových desek). Obraťte se na náš kvalifikovaný tým, který zajistí veškeré práce spojené s pokládkou podlahové krytiny.