• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Montované haly pro nejen jako sklad

Montovana plachtová hala

Skladové prostory jsou potřeba dnes všude a pokud jsme se rozhodli rozšířit své podnikání a chybějí nám právě prostory pro uskladnění materiálu nebo již hotového výrobku, montované haly jsou tím správným řešením. Ovšem není nutně psáno, že se tyto haly musíme využít jen pro tyto účely. Jejich variabilita je optimálním řešením pro všechny, kdo chtějí mít rychle vše pod střechou, pro ty, kdo chtějí mít vše pod kontrolou a tlačí je čas.

Montované haly splňují svůj účel

Jejich všestrannost je opravdu veliká a lidé nebo firmy si je pořizují z mnoha praktických důvodů. Nejenže jsou v různé velikosti, ale mohou svou velikost i měnit podle požadavků zákazníka. Jsou vhodné právě pro skladovací prostory nebo jako výrobní haly menší výroby. Jsou velmi jednoduché na montáž a stejně tak jednoduše se i demontují. Chceme – li totiž po několika letech změnit její polohu, není žádný problém ji přemístit.

Montované haly můžeme vidět také například v zemědělství. Jsou vhodné například k ustájení hospodářských zvířat, k uskladnění jejich krmiva, nebo k úschově zemědělské techniky. Jako garáž je taková hala výborné zastřešení i pro letadla nebo ji v tomto směru využívají přepravní společnosti jako garáž pro svůj vozový park. Ale to není vše. Haly můžeme využít také jako skvělé zakrytování různých sportovišť, jako jsou tenisové kurty, bazény, jízdárny a podobně. Také jsou vhodným řešením pro skladování uhlí či jiného materiálu. Montovaná hala je tedy flexibilní řešení pro každého.

Montovaná hala a co to vlastně je

Jestliže máte otázku, jak taková montovaná hala vlastně vypadá, tak si ji můžeme malinko popsat. Je to vlastně pevná ocelová konstrukce, která je následně opláštěna vysoce kvalitní plachtou, která je vyrobena z pevného materiálu. Je také izotermická, nehořlavá a nepropustná. Nemusíme se tak bát, že by nám materiál nebo zboží v případě deště zmoklo a znehodnotilo by se. Celá konstrukce je samozřejmě dobře a pevně ukotvena, aby nedošlo k neštěstí. K samotné konstrukci je potřeba pevný základ. A pokud má taková hala do 1000m2, není potřeba stavební povolení.

Haly mohou být na přání i v barevném provedení nebo se mohou potisknout například logem firmy.

Výhody

Jistě, že i tyto haly mají ještě nějaké výhody. Mimo to, že jde o flexibilní a všestrannou montovanou stavbu, mají tyto haly ještě několik výhod, které investora jistě zaujmou. Především je to velmi příznivá pořizovací cena, která mnohé překvapí. Dále je to velmi rychlá a poměrně jednoduchá stavba. Ten, kdo potřebuje takovou halu co nejdříve, nemusí v žádném případě čekat rok na to, než se hala postaví. Tak dlouho totiž zhruba trvá stavba klasické zděné budovy. V tomto případě můžeme mít vše pod střechou již za pár týdnů.

Takže montované haly skvěle konkurují stavbám z cihel a jiných pevných komponentů. Jejich poptávka stále roste.

Spolehlivá firma

Konkurence je na trhu veliká a tak bychom měli zvážit několik faktorů, které ovlivní naše rozhodování, jakou firmu si zvolit. Podstata je stejná, ale zkušenosti a odborný pracovní tým je třeba prověřit. Můžeme se podívat na recenze nebo zjistit, jak dlouho firma působí na trhu. To nám o firmě také mnoho napoví.