• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Malířské práce

Malmex

Stavění domů na klíč, rekonstrukce domu či bytu podléhá bezpochyby mnoha faktorům. Vše začíná výběr stavební firmy, která stavební práce provede, přes výběr stavebních materiálů a v neposlední řadě i volbou použitých barev. Malířské práce jsou stále aktuálním tématem, ať už při malování bytových či nebytových prostor.

 

Působení barev na člověka

Jak je známo, barvy mají vliv na psychiku člověka. Proto je důležité zvolit vhodnou barvu či kombinaci barev dle charakteru místnosti. Malíři pokojů mají své letité zkušenosti a dokážou tak zákazníkovi poradit při výběru vhodného odstínu. Teplé barvy, jež používáme především v jídelnách, dětských pokojích nebo pracovnách, působí na člověka vesele a povzbudivě a opticky rozšiřují místnost. Zatímco studené odstíny jsou barvami pasivními. Studené barvy mohou být čisté a svěží, stejně jako teplé barvy rozšiřují prostor. Jejich použití se uplatní spíše v kuchyních a koupelnách.

Malmex

Úprava stěn a sádrokartonu

Pokud potřebujete upravit hrubé stěny tak, že budou naprosto hladké, není nic snazšího než se obrátit na specialisty z oboru malířství. Tzv. stěrkování je jednou z metod vyhlazení hrubých stěn. Další z metod je známé tapetování.

 

Lazurování

Chceme-li harmonizovat místnost ve shodě se způsobem, jakým bude využívána, je volba barvy naprosto zásadní. Lazura je vědomé a kreativní použití barev v novostavbách, které lahodí oku a pohladí na duši. Stěny opatřené lazurou jsou nejen krásné, ale léčivě působí na člověka, který odolává stresu a tlaku moderního života. Malíři využívají tuto speciální techniku k oživení barev nejen v obývacích pokojích či ložnicích, ale i ve školách, restauracích nebo nemocnicích.

 

Batikování zdí

Jedná se o netradiční malbu v interiéru, která přichází na scénu. Malíři tuto speciální techniku označují za něco zcela jedinečného, co působí hravě a zábavně. Batika má za cíl oživit a rozzářit celou místnost. Tímto stylem zažívají proměnu především dětské pokoje, ale i obývací pokoje nebo koupelny.

 

Florentské zeminy

Florentské zeminy jsou tónovací pasty určené pro tónování vodouředitelných speciálních antických dekorací. Tónovací pasty lze v interiérech užít přímo k nátěrům omítek, kovů a dřevěných povrchů. Tyto speciální pasty využívají malíři ke zvýraznění konkrétních prvků interiéru pro jeho celkovou estetickou dokonalost.

 

Marmolit

Marmolit je snadno zpracovatelnou a odolnou fasádní dekorativní omítkou, která je tvořena z drobných kamínků z drceného mramoru s organickým pojivem. Marmolit se těší velké oblibě pro své využití jak v interiéru, např. na chodbu, schodiště nebo do kuchyně a koupelny, tak v exteriéru, kde jej malíři používají na sokly budov, sloupy a pilíře.

 

Služby spojené s malířskými pracemi

Malíři jsou všestrannými odborníky, kteří nabízí kromě malování pokojů i kvalitní nátěry fasád a střech. Do jejich portfolia služeb mnohdy zasahuje i mytí a nátěr fasád, mytí střech, mytí a čištění dlažby nebo dokonce nátěr fasád moderní technologií bezvzduchového nástřiku, tzv. airless.