• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Krycí plachty na bazén od společnosti Jabor

Kryci bazenove plachty

Léto si asi nedovedeme představit bez horkého slunce a bazénu vedle domu. Vodní radovánky milují zejména děti a tak jim můžeme dopřít komfort v podobě zahradního bazénu. Abychom si to všichni náležitě užili, musíme se o bazén také dobře starat. Jak? Třeba tak, že jej zakrajeme krycí plachtou, abychom ochránili vodu před znečištěním.

Spolehlivé a rychlé řešení – to jsou krycí plachty na bazén

Určitě si doveme všichni představit situaci, kdy napustíme bazén a ráno je plný nečistot, listí a větviček. Není to nic příjemného, ale nakonec vezmeme sítko a začneme tyto nedostatky odstraňovat. Mnoho majitelů domů s venkovními bazény tento problém řeší neustále, ale pokud si pořídí krycí plachtu na bazén, budou mít po starostech. Bazénová plachta představuje rychlé a především levné zastřešení bazénu, splní svůj účel a nemusíme tak řešit poněkud dražší alternativu v podobě pojízdného pevného zastřešení například z polykarbonátu.

Výhody bazénových plachet

Jak už bylo řečeno, v porovnání s pevným zakrytováním jsou takové plachty vhodnou a levnou alternativou. Jako další výhody můžeme uvést i snadnou manipulaci s plachtou, jednoduchou údržbu, ale především jde o kryt před nečistotami. Nikoho asi nebaví každé letní ráno čistit bazén jen proto, že nám do něj přes noc napadalo listí. Můžeme zmínit také úsporu bazénové chemie. Vzhledem k tomu, že díky krycím plachtám na bazén dochází ke snížení odpařování vody, nemusíme tak často používat bazénovou chemii. Ušetříme tak peníze za její neustálé pořizování.

 

Kryci bazenove plachty

 

Bezpečné řešení pro všechny

Tyto krycí plachty na bazén mají ale i další funkci. Pokud si pořídíme plachtu, která bude vyztužena ocelovými lanky nebo jinými výztužemi, můžeme hovořit i o bezpečnostní plachtě. Ty mají za úkol chránit pádu do vody nebo také v zimě do prázdného bazénu. Týká se to zejména malých dětí nebo našich domácích mazlíčků. Velikost takové krycí plachty na bazén je vždy zhruba o 40 cm větší na každé straně bazénu. Je to z důvodu lepšího uchycení plachty a snadnější napnutí.

Solární plachty

Že jste ještě neslyšeli pojem solární plachta? Je to v podstatě to samé co klasická krycí bazénová plachta, jen s tím rozdílem, že je posetá vzduchovými bublinami, které fungují na principu čočky, vodu v bazénu tak ohřívají, čímž se snižují náklady na ohřev vody. Takže v podstatě můžeme mít vodu v bazénu příjemně vlažnou, aniž bychom utrácely velké výdaje za ohřev. Ovšem nemůžeme očekávat termální lázně. Slunce a jeho paprsky nám dokonale pomohou a udělají opravdu hodně práce. Solární krycí plachty na bazén se nemusí používat jen u venkovních bazénů, ale je vhodná i pro uzavřené bazény po celý rok. Bazén ocení i majitelé domů, kde je možnost jej implementovat do vnitřních prostor.

Zimní plachty

V zimním období můžeme použít krycí plachtu, která odolává mrazivým teplotám, ale také tíze sněhu. Jsou vyrobeny z kvalitního a pevného materiálu. Stačí se u dodavatelů jen zmínit, že potřebujeme opravdu pevnou krycí palchtu pro zimní období a máme po starostech.

Doplňky, bez kterých se určitě neobejdeme

Samozřejmě existuje několik komponentů, které jsou součástí balení, a bez kterých bychom se neobešli. Jde zejména o kotvící kolíky pro správné napnutí krycí plachty na bazén, napínací gumy, různě veliká odtoková sítka, ale v poslední době i kvalitní navijáky na plachtu. Ty nám pomohou při manipulaci s plachtou. Můžeme se spolehnout na navijáky, které jsou na ruční pohon, ale na trhu se objevily také navijáky elektické. Ty jsou ale také o něco dražší.