• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Kovové nebo dřevěné ploty nabízí i společnost HK-ploty oplocení Brno

OPLOCENI-BRNO

Spolehlivou ochranou našeho pozemku a také majetku je oplocení, které zdůrazňují hranice pozemku. Jestliže jsme se nerozhodli, z jakého materiálu bychom si rádi plot pořídili, bude jistě náš článek inspirací.

Dřevěný plot nejen od společnosti HK-ploty oplocení Brno

Všichni víme, že dřevo je dokonalý přírodní materiál, který je mimochodem obnovitelný, tedy šetříme životní prostředí. Ploty ze dřeva mají v podstatě dlouhou tradici. Již naši předkové věděli, že díky dřevěným hranolkům nebo prknům tak měli dokonalé oplocení svého pozemku nebo ohradu pro hospodářská zvířata.

V současné době jsou dřevěné ploty velmi oblíbené zejména pro chalupy a jiné víkendové bydlení. Dřevo je navíc dokonalý materiál, který má originální strukturu, je moderní a stylový. Můžeme mít dřevěný plot z prken, hranolků, z kulatin, trámů a podobně. Aby nám ovšem dlouho vydržel, je potřeba se o něj náležitě starat. Dřevo je třeba natřít impregnací, která jej chrání před nepříznivým počasím. Použít lze také lazur nebo barvu. Možností je spousta.

Kombinace dřeva a jiného materiálu doporučují i pracovníci společnosti HK-ploty oplocení Brno

Určitě si přejeme ke svému domu dokonalý plot, který bude dominantou celého objektu. Dřevěné ploty se dají totiž také dobře kombinovat s jinými materiály, zejména s těmi přírodními. Takže například kombinavce dřeva a přírodního kamene jistě bude pro každého skvělým řešením. Ne jinak tomu bude i v případě kombinace dřeva s cihlou.

Kovový plot

Pokud preferujeme spíše kovové ploty, můžeme si vybrat z několika druhů kovových materiálů, které se skvěle hodí pro realizaci plotu. Kovové ploty ohromují zejména svou rozmanitostí. Vše zde samozřejmě do značné míry závisí na metodách výroby a použitých technologiích. Ovšem jsou také považovány za dražší variantu, protože u mnoha případů jde o ruční práci. Kovový plot může být s různými ornamenty nebo designovými prvky, vypadá dobře, je atraktivní a doonale vystihuje styl a vkus majitele pozemku. I tato realizace plotů patří do nabídky společnosti HK-ploty oplocení Brno.

Svařované ploty

Co se týká výroby kovových plotů tohoto typu, můžeme konstatovat, že svařované ploty mají řadu zvláštních výhod. Tyto ploty mají zvýšenou pevnost a velmi dlouhou životnost. Mimo to lze pro výrobu takových svařovaných plotů použít různé kovové výrobky, kde začínáme například profilovou trubkou a končíme pevnými výztužnými tyčemi. Plot může být i z pozinkového, trapézového nebo profilovaného plechu.

Odborná firma jako je společnost HK-ploty oplocení Brno

Určitě bychom v takovém případě, kdy chceme mít dokonalý a originální plot u svého domu, oslovit profesionály, kteří ví, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Trh práce nabízí mnoho možností, kdy si můžeme vybrat ze široké nabídky služeb. Pracovníci takových firem, například i HK-ploty oplocení Brno, mají dlouholeté a praktické zkušenosti, mají nápady a hlavně nám poradí, jaký plot bude právě pro ten náš dům tím nejlepším řešením.