• +420 604 714 110
  • martin.martikan@seznam.cz

Jak vymalovat byt

Maliří Praha

Malování představuje jednu z možností, jak zkrášlit a zútulnit náš byt. Jde také o nejlevnější variantu tohoto nápadu a koneckonců existuje samo o sobě tolik barev, stejně jako způsobů jejich použití.

Malování

V poslední době vzrostl zájem o barvy jako hlavní materiál při opravě či renovaci bytů a dalších prostor. To lze snadno vysvětlit skutečností, že mezi výrobky prezentovanými v této kategorii si i ten nejnáročnější zákazník bude moci vybrat ten správný a jedinečný produkt. Nejprve musíme zjistit, jaké barvy lze použít a jaký odstín bude ten nejvhodnější. Spolu s velkým výběrem takových materiálů zůstává důležitá skutečnost, že malování stěn v místnosti je také jedním z nejlevnějších způsobů, jak spolehlivě renovovat a aktualizovat vzhled stěn. Tato metoda nevyžaduje značné náklady na materiál a čas a umožní nám co nejdříve změnit barvu a strukturu v interiéru.

Výběr barev

Barevná rozmanitost je v současné době tak rozsáhlá, že může uspokojit požadavky nejnáročnějších zákazníků. Kromě barvy existují kompozice, které mění povlak textury, což umožňuje vytvářet doslova skutečné zázraky v interiéru. Kromě toho jsou také moderní nátěrové hmoty aplikovány jak na „holé“ stěny, tak na tapetu, díky čemuž lze v jednom interiéru jedinečně kombinovat několik stylů designu.

Příprava místnosti a stěn Velmi důležitou součástí malování je samotná příprava, protože vzhled celé místnosti závisí na kvalitě provedené práce. Proto je nutné před malováním stěny upravit tak, aby jsme měli skvěle připravený podklad pro dokonale odvedenou práci. První věc, kterou je třeba udělat, je odstranit veškeré vybavení a nábytek z místnosti. Pokud to není možné, všechny položky se umístí doprostřed místnosti a určitě bychom je měli zakrytovat nejlépe kvalitní folií. Nesmíme zapomenout ani na podlahu, kterou je třeba také zakrýt, abychom zabránili nechtěným nehodám.

Stěny je třeba vyrovnat, seškrábat starou malbu, odstranit nerovnosti a popřípadě napenetrovat, což je příprava pro lepší přilnavost. Existující nedostatky jsou tak opraveny tmelením a poté znovu vyčištěny stávající nečistoty a prach.

Barvy hrají prim

Obývací pokoj a ložnice také vyžadují zvláštní barevné schéma, aby se obyvatelé domu a hosté cítili pohodlně a útulně. Proto je důležité správně kombinovat barvy a zvolit hlavní řadu pro navrhování stěn, textilu a nábytku. Jak zvolit správné barvy v interiéru? To je nejdůležitější otázka při výběru barev do obývacího pokoje. Koneckonců, dům je útočištěm, kde si chceme odpočinout od shonu, takže si musíme vybrat barvy do pokoje tak, aby vyzařovaly útulnost a pohodlí domova. Správný barevný tón je klíčem k pohodlí.

Teplé nebo studené odstíny

Teplé barvy se vyrábějí v oranžové, červené, žluté a kombinaci těchto a podobných barev. Jak název napovídá, mají sklon přimět vás myslet na teplé věci, jako je sluneční světlo a teplo. Chladné odstíny jsou typické pro modrou, zelenou a světle fialovou.